Wakacje w polskich górach
wakacje w górach

Jeśli znudziły się Wam wyjazdy nad piękne, wzburzone, polskie morze, możecie zmienić kierunek swojej podróży i wybrać się w góry. Jest do doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy lubią góralskie jedzenie, długie spacery i grzańca!

Choć Zakopane to bardzo oblegana miejscowość przez turystów i tak ma ona najwięcej walorów. Krupówki co roku przyciągają setki tysięcy osób, bo nigdzie indziej nie ma takiego klimatu, jak tam. Jeśli zależy nam na niezbyt dużej odległości od centrum, noclegu powinniśmy szukać właśnie w okolicach głównej ulicy miasta. Dla osób, które wolą spokój dobrym wyborem będzie wyjazd do pobliskich miejscowości. Góralskie drewniane pensjonaty mają specyficzny charakter. Pokoje są komfortowo urządzone, a dodatkowo kuszą pięknymi widokami za oknem. Nie ma nic lepszego niż herbatka z prądem, ciepły koc i siedzenie na tarasie góralskiego domu. Poza tym górale potrafią zapewnić rozrywkę. Bardzo często to oni są głównymi organizatorami wycieczek czy kuligów.


Ceny w górach są różne. Najdroższe jednak są właśnie w Zakopanem, choć nawet tam możemy znaleźć nocleg w niewielkim pensjonacie nawet za 20 zł. Ludzie mieszkający w górach mają nieco inną mentalność od mieszkańców północnej czy środkowej Polski. Są otwarci, komunikatywni i weseli. Szybko nawiązują bliskie znajomości z osobami, których przed chwilą w ogóle nie znali. W górskich miejscowościach wszyscy się znają i zadziwiające jest to, jak sobie pomagają.


Wyjazd w góry jest porównywalnym przeżyciem co wycieczka zagranicę. To pomysł dobry dla każdego. Osoby samotne poznają z pewnością mnóstwo osób, z którymi być może nawiążą przyjaźnie na całe życie, zmęczeni życiem nabiorą dystansu do swoich problemów i wpadną na rozwiązania, o których kiedyś nigdy by nie pomyśleli, a osoby cierpiące na różne dolegliwości odetchną z ulgą górskim powietrzem. Nie ma lepszego miejsca na wakacje niż polskie góry.

 
Valid XHTML and CSS.